Доброго дня, пане Миколо!
Препарат голімумаб належить до біологічних препаратів , синтезованих методом генної інженерії , які в ревматології поклали початок епосі імунобіологічної терапії , що забезпечила прорив в лікуванні таких важких захворювань , як ревматоїдний артрит, анкілозивний спондилоартрит і псоріатична артропатія.
Голімумаб належить до групи блокаторів фактору некрозу пухлин-альфа (ФНП-альфа) . Він застосовується у хворих на важкий активний анкілозивний спондиліт у дорослих, у яких не було отримано ефекту від лікування стандартними препаратами ( НПЗП , сульфасалазин в стандартній дозі, глюкокортикоїди локально ( за наявності показань) .
Особливостями голімумабу є те, що це повністю людське моноклональне антитіло , чим зумовлена його краща переносимість і менша частота побічних реакцій , спосіб його синтезу дозволив посилити ефективність і безпеку препарату, забезпечити тривалий терапевтичний ефект. У препарату зручне дозування і форма введення - підшкірно 1 раз на місяць. Препарат індукує значне зниження сироваткових рівнів маркерів запалення ( зокрема, СРБ, фактора некрозу пухлин-альфа, інтерлейкінів 6,8 тощо ) , ці зміни спостерігаються вже після першої ін"єкції і зберігаються протягом 24 тижнів . Вказані зміни біомаркерів корелюють з покращенням клінічного перебігу захворювання у вигляді зменшення запалення , достовірному сповільненні кістково-хрящової деструкції згідно рентгенологічних даних . Відмічається збільшення рухливості хребта , виражене зменшення больового синдрому та ранкової скутості , покращення загального самопочуття та істотне покращення якості життя пацієнта. Під впливом лікування голімумабом реальне досягнення ремісії захворювання . Стійкий ефект спостерігається при тривалому лікуванні.
Під час прийому голімумабу , оскільки це імунобіологічний препарат, можлива активація латентних інфекцій , тому перед призначенням препарату пацієнта обстежують для виключення туберкульозу , гепатитів В і С , а також пухлинних уражень . В процесі терапії і протягом 5 місяців після її закінчення пацієнти повинні знаходитись під ретельним спостереженням на предмет розвитку інфекцій. З обережністю голімумаб застосовують у хворих з легкою серцевою недостатністю (протипоказані при помірній і важкій серцевій недостатності (III/IVклас по NYHA) ) , з демієлінізуючими захворюваннями центральної нервової системи .
Найчастішими побічними явищами при застосуванні голімумабу є інфекції верхніх дихальних шляхів (риніт, назофарингіт, фарингіт, ларингіт). Бактеріальні інфекції, вірусні інфекції, поверхневі грибкові інфекції , анемія , алергічні реакції , реакції в місті введення препарату (еритема, кропивниця, ущільнення , біль, свербіж ).
Будьте здорові !