vaga

hraptop

uzd

estetik

Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

Консультації всіх спеціалістів для ЗСУ та ТРО - БЕЗКОШТОВНО!
Обстеження та процедури зі знижками від 10%.

Консультують спеціалісти центру, а також лікарі з профільних лікарень Києва та інших східних міст. Ми допоможемо вам залишатися здоровими та активними. Разом до перемоги!

У нас діє центр психологічної підтримки для усіх мешканців області. Допомога надається безкоштовно.

Н. Шумлянська – керівник МЦ Аніко, лікар гастроентеролог-дієтолог

Минуло більше 2-х років з моменту впровадження в медичну практику програми «Контроль метаболік ®». Програма увібрала в себе всі інноваційні методики діагностики та лікування метаболічного синдрому та його головних проявів. В першу чергу це стосується ожиріння, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету ІІ типу.

Все це дало змогу створити науково-обгрунтовану комплексну програму корекції метаболічних процесів направлених на відновлення основних функцій життєзабезпечення організму, а відтак суттєве покращення якості життя.

- Наталія Георгіївна, ви, як один з головних ідеологів та розробників програми, як оцінюєте її ефективність?

- Приведу лише один факт, який говорить про те, що більша половина населення Європи та США мають надлишкову вагу і ця недуга на сьогодні кваліфікується, як епідемія XXI століття.

Це спонукало науковців активно працювати над пошуком ефективних методів та програм направлених на подолання цих захворювань.

Існують різні думки щодо ефективності різноманітних методів лікування. Доволі часто зустрічаються псевдонаукові пропозиції суперефективних методів зцілення, ускладнення після яких досить складно виправити.

Свою роботу в цьому напрямку ми почали з вивчення наукового матеріалу по даній темі та аналізу практичного досвіду наукових центрів та клінік Німеччини, Швейцарії, Австрії, Іспанії, Чехії, США та Росії. Висновок був однозначний: багатовекторні механізми формування метаболічного синдрому потребують комплексного системного підходу, який зможе забезпечити ефективний результат лікування.

Механізм формування метаболічного синдрому є поліетіологічним, центральним патогенетичним ланцюгом, якого є інсулінорезистентність тканин, що призводить до сповільнення окислювальних процесів та накопичування жирних кислот в клітинах. Це потребує детальної діагностики та вивчення факторів прямого впливу на метаболізм для формування правильного діагнозу. Аналізу піддається більше 200 показників функціонування організму.

- Сьогодні інтернет, модні журнали переповнені інформацією та пропозиціями щодо лікування ожиріння за допомогою модних дієт. Ваша думка з цього приводу?

- Лікувальні дієти широко використовуються в медичній практиці. Обмеження споживання деяких продуктів під час постів можна розцінювати, як профілактичний засіб. Якщо ми говоримо про строгу дієту з значним обмеженням вуглеводів, білків, жирів з раціону харчування, як методу ефективного схуднення, то я вважаю, що це неправильний підхід для вирішення проблеми надлишкової ваги і являється стресом для організму. В програмі ми говоримо про методи лікування, які направлені на подолання причин ожиріння. Мова йде про збалансований раціон харчування по макро і мікронутрієнтам і це принципово різні речі.

Слово дієта досить часто лякає пацієнтів і ототожнюється зі словом голод. Ми принципово не вживаємо в своєму лексиконі слово дієта і не використовуємо в програмі «Контроль метаболік ® » препаратів, дія яких направлена на подолання відчуття голоду (до прикладу «Тайські таблетки» і т.п.)

Повертаючись до механізмів формування захворювання, стає очевидним, що неможливо ефективно і на тривалий час досягнути зменшення ваги тіла тільки обмеживши калорійність їжі.

- Наталія Георгіївна, які інноваційні методи діагностики та лікування включені в вашу програму і як це впливає на ефективність результатів.

- Відомий факт, що таке захворювання, як храп та нічні зупинки дихання (апное), характеризується значним зниженням концентрації кисню в крові адренергічною активацією під час сну. Ряд досліджень доводять, що це викликає порушення сну, що в свою чергу призводить до фізіологічного стресу, який є одним з ведучих етіологічних факторів формування метаболічного синдрому. Все це стимулює підвищену секрецію стресорних гормонів таких як: кортизол, адреналін, нордадреналін. Результати досліджень, які проводились в університетах Німеччини та США стверджують, що саме неповноцінний сон на фоні апное сприяє появі цукрового діабету, артеріальної гіпертензії, ожиріння. Саме тому ми шукали ефективні методи впливу на ці фактори.

Метод полісомнографії, за допомогою якого проводиться діагностика цього захворювання та метод СІПАП терапії, який у 100% випадків усуває храп та апное, сьогодні широко застосовуються в програмі «Контроль метаболік ®». Недавній науковий конгрес у якому взяли участь фахівці України, Німеччини підтвердили високу ефективність методу, альтернативи якої на сьогодні у світі не існує.

В цьому напрямку ми плідно співпрацюємо з інститутом кардіології ім. Н.Д. Стражеско та науковою лабораторією «Укртелемед».

Інсулінорезистентність негативно впливає на психоемоційний стан людини. Клінічними дослідженнями доведено зв’язок між рівнем серотоніна та інших нейромедіаторів у пацієнтів з ожирінням. Також відомо, що рівень серотоніна впливає на відчуття голоду. Клінічними проявами таких змін є тривожно-депресивні стани. Вислів: «заїдати проблеми» має пряме відношення саме до цієї категорії пацієнтів. Тісна співпраця з інститутом соціальних досліджень та психотерапії і безпосередньо з її науковим директором професором О.С. Чабан, дозволила розробити методику психодіагностики та багаторівневої психокорекції та психотерапії для пацієнтів, які проходять лікування по програмі «Контроль метаболік ®». Результати такої діагностики суттєво впливають на формування програми її результатів на виході.

Ми повинні також говорити про генетичну складову в формуванні МС, яка під дією несприятливих зовнішніх та внутрішніх факторів викликає внутрішній дисбаланс, який і сприяє запуску патологічного процесу в організмі. У зв’язку з цим у деяких випадках вивчається генетичний поліморфізм ліпідного обміну (аналіз Lipidgen).

Для оцінки та формування збалансованого харчування по макро та мікронутрієнтам а також амінокислотного складу крові проводяться детальні лабораторні дослідження. Харчова непереносимість визначається за допомогою NATGE-testa. Всі ці дослідження виконуються в лабораторіях Німеччини. Функціонує сучасна система контролю за складом тіла, яка забезпечується спеціальним програмним комплексом (розробник Японія), і ще багато чого нового і цікавого.

- Які складнощі виникають у ваших пацієнтів під час проходження програми?

- Деяких пацієнтів насторожують вимоги та правила, яких потрібно дотримуватися, особливо на перших порах. Зрозуміло, що в більшості випадків прийдеться розлучитися зі шкідливими звичками, поламати деякі поведінкові стереотипи, харчові уподобання. Загалом це дещо новий стиль життя, який суттєво покращує здоров’я та якість життя. Досить часто це змінює долю людей, про це я говорю досить серйозно, таких випадків у нас дуже багато, коли неперспективні дівчата виходять заміж, у неплідних пар народжуються діти, з’являється цікавий бізнес, у сім’ях налагоджуються стосунки і таких історій дуже багато. Щоб упевнитися в серйозності намірів пацієнта, наш психо-аналітик визначає рівень мотивації.

- І все-таки, я хочу повернутися до питання ефективності і віддалених результатів програми «Контроль метаболік ®».

- Буквально недавно в Україні проходила Міжнародниа науково-практична конференція, присвячена питанням естетичної та реконструктивної медицини, у якій взяли участь науковці України, Європи та Росії. На цій конференції ми представили свою доповідь, в якій висвітлили результати своєї роботи, проаналізували віддалені наслідки, невдачі. Аналіз базувався на матеріалі, який об’єднав дослідження більше 200 пацієнтів з різних регіонів України. Ми довели, що у 78,1% пацієнтів був досягнутий хороший результат. Колеги позитивно оцінили нашу роботу і підкреслили, що у програмі «Контроль метаболік ®» застосований системний підхід до питань діагностики та лікування метаболічного синдрому і програма може успішно використовуватися, як з метою лікування так і профілактики.

- Чи є у вас плани щодо більш широкого впровадження програми «Контроль метаболік ®» в медичну практику, і що потрібно щоб пропаганда здорового способу життя стала більш ефективною і дієвою?

- В першу чергу наша мультидисциплінарна команда фахівців розробляє плани щодо створення партнерського клубу. В задачі клубу повинно входити проведення лекцій та бесід на актуальні теми, публічні консультації. Клуб міг би слугувати площадкою для обговорення проблем, виступу зацікавлених фахівців, обміну досвідом. Це могло б стати своєрідною «тусовкою» для пацієнтів, які вже почали життя в новій якості і тих, які ще на шляху до прийняття такого рішення. Ми вбачаємо важливу роль волонтерів, які на прикладі особистого досвіду, могли б переконливо агітувати за здоровий спосіб життя. Важливо, що саме тут пацієнти змогли б отримувати психологічну підтримку. В Європі це називається модним словом коучінг.

На моє глибоке переконання, саме профілактичні заходи направлені на популяризацію здорового способу життя є найефективнішим способом подолання цієї проблеми. Зусилля медиків в цій боротьбі можуть зіграти тільки часткову роль, а тому це питання повинно розглядатись з державницьких позицій. Програма оздоровлення нації уже давно на часі.

Я бажаю всім вам бути здоровими, красивими і успішними

Розмову вів С. Гаврюсєв

Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru

Останні запитання

Дитина краде
Доброго дня! Дитині 8 років.Стала красти у батьків гроші, в школі заби...
2516 Переглядів
відповідей
Опубліковане в Вівторок, 30 травня 2023