За останній час стрімкий ріст захворювань зумовлений не тільки серцево-судинними та онкологічними хворобами , але і харчовою непереносимістю та алергіями. Ми не будемо вдаватись в аналіз росту цих захворювань, приведемо тільки статистику що на сьогодні більше 45% дорослого населення та дітей страждають від цих недуг.
В першу чергу, хочу зауважити, що не потрібно плутати харчову непереносимість і алергію на харчові продукти, добавки, фарбники, різні ”Єшки“ і т.п. Харчова непереносимість може виникати на харчові продукти, які містять різноманітні макро- та мікронутрієнти. Саме це досить часто є причиною низки захворювань, які проявляють себе порушенням функції харчотравлення, ендокринної та нервової системи, обміну речовин (надлишкова вага або дефіцит ваги), імунітету.
Діагностувати харчову непереносимість досить складно. Симптоми та прояви вживання проблемних продуктів дуже різноманітні і можуть проявляти себе через певний період часу. Такі пацієнти можуть вказувати на шкірні висипання, порушення харчотравлення, стільця, головні болі, загальну слабкість, болі в суглобах, депресію і ін.
Хочу зауважити, що гострі стани пов’язані з харчовою непереносимістю спостерігається як у дорослих, так і у новонароджених. У останніх це може бути реакцією на грудне молоко, що в свою чергу є результатом харчової непереносимості мамою певних харчових продуктів, які вона споживає в період лактації.
Практика засвідчує, що в більшості випадків таким пацієнтам призначають дослідження на алерготести і рекомендують антигістамінні препарати, які звісно неефективні для лікування таких станів. Завдяки використанню спеціального аналізу крові ImuPro, визначається харчова непереносимість на певні продукти.
Саме ці дані використовуються в розробці індивідуальної програми «Контроль Метаболік» і є одним із методів ефективного впливу на механізми метаболізму та лікування харчової непереносимості.
лікар гастроентеролог-дієтолог
Шумлянська Н.Г.