Як почуваєтеся після переходу на літній час? Втомлені і сонні? Роздратовані чи навпаки з’явилася апатія? Здається, що ні на що не вистачає сил? Все тому, що годинник на стіні перевести значно простіше, аніж наш внутрішній, біологічний. Перехитрити цей «механізм» неможливо. Він – наше «третє око», що контролює циркадні ритми (так називають циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів в організмі, що пов'язані зі зміною дня і ночі). Коли ми їх збиваємо, страждає серцево-судинна, нервова, імунна система. Ось тому саме в цей період різко збільшується кількість викликів «швидкої».
Тож переведення годинника – це стрес, який потрібно вміти подолати. І особливо відчутний він для дітей, чий організм якраз формується, а також для людей із хронічними захворюваннями. Адже їх стан весною й восени і так може погіршуватися, бо хвороби мають тенденцію до загострення у цей період.
Водночас негативний вплив на наше здоров’я від переходу на літній час можна пом’якшити.
Для цього потрібно зробити декілька простих кроків-рекомендацій:
- Налаштуйтесь на те, що адаптація до нового часу займе 8-10 діб.
- Зменшіть фізичне та психологічне навантаження.
- Чітко дотримуйтесь графіку сну 7-8 годин.
- В харчуванні збільшіть кількість фруктів, овочів багатих на вітаміни та мікроелементи.
- При появі симптомів психоемоційної нестабільності зверніться до лікаря.
Якщо ж маєте проблеми зі сном, або хочете пройти додаткову діагностику не гайте часу і звертайтесь до спеціалістів.
До Всесвітнього дня сну 31 березня в медичному центрі «Аніко» діє акція - консультація лікаря-сомнолога всього 130 гривень! Записуйтесь на прийом за телефонами: (067) 364-31- 08, (0362) 43-98- 93.