Близько 20–30 % пацієнтів з ожирінням страждають на депресію або інші психологічні розлади. Жінки з надмірною вагою тіла мають більший ризик психологічних проблем, ніж чоловіки. Ожиріння може виступати як одним з етіологічних факторів психічних порушень, так і виступати іх наслідком.
Важливим аспектом боротьби з надлишковою вагою та ожирінням є визначення психологічних факторів, що сприяють їх появі. Спеціалісти медичного центру "Аніко" використовують в комплексній програмі контролю ваги "Контроль метаболік" психологічні аспекти пошуку причин появи надлишкової ваги.
Кожний пацієнт проходить обов'язкову консультацію у лікаря психолога, що включає індивідуальну комплексну методику тестування.
Комплексний підхід до визначення психологічних аспектів розроблений ексклюзивно для програми "Контроль метаболік" науковий директор Інституту соціальних досліджень та психотерапії (Україна), д.м.н, професором загальної і медичної психології та педагогіки Національного медичного університету ім. Богомольця Чабаном О. С. (член Асоціації психотерапевтів України, сертифікований психоаналітик Європейської асоціації психотерапії (European Association for Psychotherapy (EAP), Американської асоціації групової психотерапії (American Group Psychotherapy Association (AGPA), член Європейської Федерації Психоаналітичної Психотерапії (European Federathion of Psychoanalytic Psychotherapy (EFPP), член Всесвітньої Асоціації групового психоаналізу (International Association of Group Psychotherapy (IAGP)).
Використовуючи тест Люшера, модифікований тест ММРІ, що був розроблений американськими психологами в 1940-1950 роках та адаптований у 60-х в Інституті ім. В.Н. Бехтерева для діагностики особистості, мотивації та потреб, тест виявлення рівня самооцінки (дивись нижче).
Комплексна оцінка психологом за результатами такого дослідження дозволяє з великою ймовірністю визначити чи мають вплив психологічні чинники на надлишкову вагу чи проблеми зі здоров'ям. Здавалося б звичайні запитання про апетит, враження, сни, почуття в тих чи інших ситуаціях, шкідливі звички як результат досить однозначно можуть сказати про методику лікування і степінь впливу думок та стану пацієнта на подальше покращення здоров'я та самопочуття.
Тест визначення рівня самооцінки
Оберіть один з варіантів відповіді що найбільше відповідає вашому стану в данний момент
Результат тесту самооцінки: -