Спеціалісти нашого центру запропонують Вам дієвий алгоритм обстеження при безплідді. За 11 кроків запропонують алгоритм лікування.
1.Співбесіда з лікарем
Бесіда про стан здоров'я, про перенесенні захворювання, операції, шкідливи звички, професійні шкідливісті.
2. Гінекологічний огляд
3. Консультації спеціалістів
Індивідуально за показами можуть бути призначені консультації інших фахівців: терапевта, ендокринолога, невропатолога та ін.
4. Аналіз крові
В інтересах майбутнього маляти подружжю необхідно здати аналіз крові для визначення антитіл до збудника сифілісу (RW), токсоплазмозу, вірусу гепатиту B, вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).
5. Ультразвукове дослідження (УЗД).
УЗД органів малого тазу через передню черевну стінку дає гарну оглядову картину органів малого тазу, за допомогою вагінального датчика можна детально розглянути їх структуру.
6. Базальна температура
Для контролю овуляції (виходу зрілої яйцеклітини з яєчника) здійснюють вивчення графіка змін базальної температури за три менструальні цикли. Базальна температура вимірюється зранку, не встаючи з ліжка в той самий час у піхві чи прямій кишці протягом менструального циклу. Якщо овуляція відбувається, гормон жовтого тіла прогестерон викликає підвищення базальної температури на 0,4-0,5 градуса в другій половині циклу не менш 10 днів. Якщо підвищення температури немає чи воно короткочасне, необхідно подальше дослідження рівня статевих гормонів. Необхідно відзначати на графіку усі види лікування, одержувані з приводу безплідності. Це дозволяє оцінити реакцію яєчників на проведене лікування.
7. Аналіз сперми
Показником репродуктивної функції чоловічої статевої системи служить аналіз сперми. Чоловік збирає сперму, одержану шляхом мастурбації, у стерильну ємність. Перед цим необхідно сексуальна помірність протягом 3-5 днів і відмовлення від алкоголю протягом тижня.
8. Спеціальні гормональні дослідження
Включають визначення рівня прогестерону, естрогенів, фолікулостимулюючого та лютеїнізіруючого гормонів, пролактину і т.д.
9. Гістеросальпінгографія
Для оцінки прохідності і функціонального стану маткових труб, виявлення патології порожнини матки (фіброматозні вузли, поліпи) проводять рентгенівське дослідження матки і труб - гістеросальпінгографію. Цей метод, однак, не дозволяє оцінити ступінь виразності злукового процесу, який привів до непрохідності маткових труб, чи визначити наявність злук навколо яєчників, вогнища ендометріозу та інше.
10. Діагностична лапароскопія.
Для огляду органів черевної порожнини і малого таза (у тому числі матки, яйників, маткових труб) роблять діагностичну лапароскопію. Це операція, під час якої через маленький розріз (близько 1 см) у черевну порожнину пацієнтки вводять інструмент, оснащений оптикою. Це дослідження подає інформацію про стан труб, їх прохідність, наявність злук, вогнищ ендометріозу, фіброматозних вузлів.
11. Проба на сумісність.
Це дослідження здійснюється за 2 доби до передбачуваної овуляції і не пізніше, ніж через 6 годин після статевого акту. Досліджується крапля слизу з каналу шийки матки під мікроскопом з визначенням у ній кількості активних сперматозоїдів. У нормі велика кількість сперматозоїдів проникає в слиз і зберігає рухливість. При імунологічній несумісності чи при порушенні властивостей цервікального слизу (після операцій на шийці матки, при гормональних порушеннях) сперматозоїди в препараті не виявляють.