estet

hraptop

vaga

uzd

Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

ВІГАНТОЛ

Форма випуску: Розчин для перорального застосування, олійний, 0,5 мг/мл по 10 мл у флаконах № 1

Інструкція по застосуванню

Виробник, країна: Мерк КГаА, Німеччина

Міжнародна непатентована назва: Colecalciferol

АТ код: A11CC05

Форма випуску: Розчин для перорального застосування, олійний, 0,5 мг/мл по 10 мл у флаконах № 1

Діючі речовини: 1 мл (30 крапель) розчину містить: 0,5 мг колекальциферолу, що відповідає 20 000 МО вітаміну D3

Допоміжні речовини: Тригліцериди

Фармакотерапевтична група: Група вітаміну Д

Показання: - Профілактика рахіту в дітей;
- профілактика дефіциту вітаміну D у груп високого ризику, при мальабсорбції (хронічні захворювання тонкого кишечнику, біліарний цироз печінки, стан після резекції шлунка та/або тонкого кишечнику);
- лікування рахіту та остеомаляції;
- підтримуюче лікування остеопорозу;
- лікування гіпопаратиреозу та псевдогіпопаратиреозу.

Умови відпуску: за рецептом

Терміни зберігання: 5р.

Номер реєстраційного посвідчення: UA/7625/01/01

Термін дії посвідчення: з 07.03.2008 по 07.03.2013

 

Read 2722 times
Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ВІГАНТОЛ

(VIGANTOL®)

 

Склад:

діюча речовина: colecalciferol;

1 мл (30 крапель)  розчину містить 0,5 мг колекальциферолу, що відповідає 20 000 МО вітаміну D3;

допоміжні речовини: тригліцериди.

 

Лікарська форма.  Розчин для перорального  застосування,  олійний.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну Д та його аналогів.

Код ATC А11С С05.

Клінічні характеристики.

 Показання.

- профілактика рахіту в дітей;

- профілактика дефіциту вітаміну D у груп високого ризику, при мальабсорбції (хронічні захворювання тонкого кишечнику, біліарний цироз печінки, стан після резекції шлунка та/або тонкого кишечнику);  

-   лікування рахіту та остеомаляції;

-   підтримуюче лікування остеопорозу;

-   лікування гіпопаратиреозу та псевдогіпопаратиреозу.

 

Протипоказання. Гіперкальціємія,  нефролітіаз, саркоїдоз.

 

Спосіб застосування та дози. Звичайна доза  для грудних дітей з метою профілактики рахіту становить  1-2 краплі на добу (500–1000 МО вітаміну D на добу), починаючи з другого тижня життя (для доношених дітей - 500 МО вітаміну D на добу; в особливих випадках, наприклад, у недоношених дітей - 1000 МО вітаміну D на добу). Протягом другого року життя може виникнути необхідність у подальшому призначенні  вітаміну Д, особливо в зимовий час.

Дітям грудного віку краплі дають у ложці молока або каші. Додавати краплі  в пляшечку або в тарілку не рекомендується, оскільки при цьому не можна гарантувати прийому всієї дози. Діти старшого віку і дорослі приймають Вігантол у ложці рідини.

Тривалість прийому визначає лікар.

При лікуванні рахіту й остеомаляції доза становить  2–10 крапель  у день (1000–5000 МО вітаміну D на добу). Тривалість лікування - протягом 1 року. На початку лікування разова доза може становити 200000 МО вітаміну Д.

При підтримуючій терапії остеопорозу доза становить 2–6 краплі на добу (1000–3000 МО вітаміну D на добу).

Профілактика дефіциту вітаміну D у груп високого ризику – 1-2 краплі на добу      (500–1000 МО вітаміну D на добу).

Профілактика мальабсорбції – 6-10 крапель на добу (3000 – 5000 МО вітаміну D на добу).

Для лікування гіпопаратиреоїдизму та псевдогіпопаратиреоїдизму призначають 20–40 крапель у день (10000 - 200000 МО вітаміну D на добу). Для дітей доза становить

2000 МО/кг тіла на добу. Контроль кальцію сироватки та сечі - протягом 4-6 тижнів, далі - кожні 3-6 місяців, коригування дози - залежно від рівня кальцію сироватки. 

При застосуванні доз вище 1000 МО вітаміну D на добу, а також при безперервному прийомі препарату слід  контролювати рівень кальцію в сироватці крові.

 

Побічні реакції. В окремих випадках, коли спостерігається підвищена чутливість до вітаміну  D3 або при передозуванні препарату можливе підвищення вмісту кальцію в крові і/або сечі. Значне тривале підвищення вмісту кальцію в крові може проявлятися як гострою (порушення серцевого ритму, нудота, блювання, психічні розлади, порушення свідомості), так і хронічною (втрата ваги, формування ниркових каменів, нефрокальциноз, обвапніння м’яких тканин, зниження апетиту, поліурія, полідипсія) симптоматикою.

 

Передозування. Проявляється такими симптомами, які обумовлені, в основному, гіперкальціємією, як загальна слабкість, головний біль, анорексія, нудота, блювання, біль у животі, діарея або запори, запаморочення, шум у вухах, атаксія, артеріальна гіпотензія, сонливість, депресія, амнезія, дезорієнтування, галюцинації, синкопе, кома. Порушення функції нирок може супроводжуватися поліурією, полідипсією і альбумінурією. Може спостерігатися обвапніння м’яких тканин, серця, кровоносних судин, нирок і легень.

Лікування: відміна препарату, постільний режим, дієта з низьким вмістом кальцію,  надмірне вживання рідини, застосування проносних засобів та глюкокортикостероїдів; при значній гіперкальціємії – внутрішньовенне  введення великої кількості ізотонічного розчину натрію  хлориду, введення фуросеміду або похідних етакринової кислоти, препаратів кальцитоніну, проведення гемодіалізу.

Специфічного антидоту немає.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. Хронічне передозування (гіперкальціємія, трансплацентарне проникнення метаболітів вітаміну D3 у плід), яке виникає при тривалому прийомі вітаміну D3 у дозах, що перевищують рекомендовані, може спричинити дефекти фізичного розвитку плода, стенозу аорти.

Вітамін D проникає в грудне молоко, тому в період годування груддю препарат слід застосовувати лише за призначенням лікаря.

 

Діти. Дітям грудного віку краплі дають у ложці молока або каші. Додавати краплі  в пляшечку або в тарілку не рекомендується, оскільки при цьому не можна гарантувати прийому всієї дози.

 

Особливості застосування. При призначенні препарату рекомендується контроль рівня цукру в крові та сечі.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботи з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

-   Фенітоїн, барбітурати та глюкокортикоїди  знижують ефект вітаміну D.

-   Препарат збільшує токсичність серцевих глікозидів, тому необхідно проводити контроль рівня кальцію, ЕКГ.

-   При одночасному застосуванні з похідними бензотіадіазину зростає ризик виникнення гіперкальціємії.

-    Одночасне призначення вітаміну D3 з метаболітами або аналогами вітаміну D можливе лише як виняток і тільки під контролем рівня кальцію в  сироватці  крові.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Колекальциферол (вітамін D3)формується в шкірі під дією ультрафіолетового опромінювання і перетворюється в біологічно активну форму за два етапи. Колекальциферол перетворюється в печінці на гідроксильно активну форму

25-гідроксихолекальциферол, а потім у нирках на - 1,25-гідроксихолекальциферол. Біологічно активна форма вітаміну D3 легко всмоктується в тонкому кишечнику, стимулює проникнення кальцію в остеоїд та бере участь у формуванні кісткової тканини. 

Фармакокінетика. Звичайні дози вітаміну Д3 майже повністю всмоктуються з їжею з ліпідами. У високих дозах всмоктується 2/3 вітаміну D3, решта виводиться з фекаліями.

Залишок вітаміну D3, який не метаболізувався, зберігається в жировій тканині, саме тому має довгий біологічний період розпаду. Після прийому високих доз концентрація

вітаміну D (25-гідроксивітамін)  у плазмі крові може бути підвищеною декілька місяців. Гіперкальціємія, спричинена передозуванням, може продовжуватися декілька тижнів. 

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, жовтуватий, в’язкий розчин.

 

Термін придатності.  5 років.

Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці,  при температурі 15-25 °С.

Упаковка.  По  10 мл у флаконі. По 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.  „Мерк КГаА”, Німеччина.

Місцезнаходження. Frankfurter Strabe 250, 64293 Darmstadt, Germany.